Інклюзивний ХАБ «Простір дії»
Зробимо Луцьк інклюзивним
Людям із порушенням зору
  • English
  • Ukrainian
Анонси

Зробимо Луцьк інклюзивним: стартує новий проєкт Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» за підтримки Українського культурного фонду

26 червня розпочалася реалізація проєкту «Створення інклюзивного ХАБу» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» за підтримки Українського культурного фонду.

Інклюзивний ХАБ створюється з метою впровадження успішних інклюзивних практик (зарубіжних та українських) в освітньо-мистецьке середовище та задля реалізації культурних прав осіб з інвалідністю.

Спільна діяльність у мистецьких проєктах ХАБу, популяризація інклюзивного перформативного мистецтва сприятиме формуванню європейських цінностей громадянського суспільства та спростовуватиме стереотипні уявлення про осіб з інвалідністю.

Тематичні публікації в ЗМІ та соцмережах засвідчують: не дивлячись на ті позитивні зміни, які відбуваються щодо впровадження інклюзії в освітній процес, існує ще багато невирішених проблем. Особливо гострою є проблема підготовки компетентних кадрів (вихователів, асистентів педагогів, соціальних працівників, працівників закладів культури), які безпосередньо здійснюють освітньо-навчальну та позанавчальну діяльність дітей/молодих людей з інвалідністю.

Інклюзивний ХАБ продемонструє альтернативний підхід до залагодження проблеми соціалізації осіб з інвалідністю засобами мистецької діяльності та взаємодії.

Передбачається проведення серії тренінгів для молодих режисерів, керівників мистецьких студій, соціальних працівників з театрального мистецтва із залученням українських та зарубіжних спеціалістів з ефективних методик роботи інклюзивних театрів та театрів людей з інвалідністю.

Інша потенційна аудиторія проєкту – студенти. Студентів у навчальних закладах культури вчать професійним навичкам, але, на жаль, не вчать методиці роботи з людьми з інвалідністю. У межах нашого проєкту вони матимуть можливість ознайомитися із зарубіжним досвідом впровадження інклюзії через мистецькі проєкти та практикувати нові підходи у вивченні музики, руху, імпровізації, креативної педагогіки.

Оскільки партнером проєкту є Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, то ХАБ стане не тільки інклюзивним простором, а й майданчиком творчої співпраці викладачів і студентів СНУ.1 і 2 липня відбувся перший тренінг «Плейбек-театр та театр імпровізації як інструмент соціальної та психолого-педагогічної реабілітації». Тематика тренінгу вибрана невипадково. Плейбек-театр (буквальний переклад – театр відтворення) є формою театру імпровізації, де глядачі розповідають особисті історії, а актори миттєво перетворюють їх у художніх формах. Такі практики мають соціальну складову і використовуються як інструмент соціалізації та розвитку творчих можливостей молоді з інвалідністю.

Тренерка Тамара Наук, плейбек-практик та актриса Київського плейбек-театру «Vne Vremeni», не тільки розповіла про структуру і функції плейбек-театру, а й навчила базових форм. Тренерка поділилася досвідом впровадження методики плейбек-театру в соціально-інтерактивному театрі Благодійного товариства допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Джерела» (м. Київ) та інклюзивній театральній студії «Далі Буде…».

Учасники тренінгу спробували розповісти і створити власні історії-перфоманси, які використовуватимуть як у навчанні, так і під час відпочинку.

 

Поділитися: