Громадська організація «Лабораторія змін» реалізувала проект
за сприяння Українського культурного фонду, який був спрямований на розвиток інклюзивного мистецтва, побудову діалогу та порозуміння між лучанами та вразливими соціальними групами.
Під час реалізації ми спільно використовували мистецтво як потужний інструмент для толерантного спілкування між абсолютно різними людьми та для зниження психологічної і соціальної напруги.
🗓️Впродовж липня- жовтня 2023 року ми:
➡️створили інклюзивне середовище, де разом працювали на музичних, театральних, арт-терапевтичних заняттях, театральних перформансах і тренінгах;
➡️залучили дітей та молодих людей з інвалідністю та без неї до Мистецьких інклюзивних таборів;
➡️ навчили спеціалістів та волонтерів працювати з людьми з інвалідністю та інклюзивними аудиторіями у мистецьких проектах;
➡️підняли тему “Інклюзії та мистецтва” в суспільстві через публікації в ЗМІ міста Луцька та Волинської області, а також у соціальних мережах.
Упродовж серпня та вересня організували і провели два Мистецькі табори в Інклюзивному хабі. Учасниками були представники з Києва, Рівного, Луцька, які створили 2 інклюзивні театральні перформанси. У заходах брали участь молоді люди з інвалідністю та без, студенти-волонтери, батьки й спеціалісти. Під керівництвом Віталія Люботи – режисера, педагога спеціальних дисциплін, художника; члена Національної спілки театральних діячів України, викладача акторської майстерності та режисури Академії мистецтв ім. П. Чубинського, художнього керівника Народного театру-студії «Паростки», артдиректора Міжнародного інтеграційного театрального фестивалю «Сонячна хвиля» – створили пластичну виставу «Щасливі люди», головним лейтмотивом якої було вічне філософське питання: «Що таке щастя?»
Під час Мистецького табору 2.0 учасники ознайомилися з партисипативними театральними практиками і спробували створити виставу за власними історіями. Унікальність самого перформансу в тому, що він був створений (від сценарію до презентації) самими учасниками та відображав їх цінності і досвід. Підняли важливу тему – булінг. Разом із глядачами учасники шукали шляхи вирішення цієї соціальної проблеми. Організація і проведення інклюзивних мистецьких перформансів стало спробою гармонійної соціалізації дітей/молоді з інвалідністю та без шляхом культурного розвитку як учасників театральних колективів, так і глядачів. Режисерка табору і форум-вистави – Тамара Наук (Київ) – психологиня, арттерапевтка, практикантка плейбек-театру, тренерка соціально-інтерактивного театру для людей з інвалідністю БТ «Джерела», актриса Київського плейбек-театру кризового реагування «На варті», співзасновниця громадської організації «Арт-Плейбек»