Незважаючи на прохолодну та дощову погоду на Волині, у нас, в Інклюзивному ХАБі «Простір дії» Волинського національного університету імені Лесі Українки, було сонячно та тепло. День другий семінару-тренінгу «Арт-терапевтичні засоби відновлення під час війни» був присвячений орф-підходу.
Орф-підхід спирається на те, що людина як особистість має свій унікальний потенціал розвитку, творчого бачення та самовираження. Карл Орф – німецький композитор та педагог, основоположник підходу, розробив унікальну педагогічну систему виховання, поєднавши творчість,музику, мову, рухи та гру на музичних інструментах. Цей метод створювався, щоб допомогти постраждалим від війни, відновитися й адаптуватися до життя.
Учасниці заходу створювали неймовірний оркестр, виконуючи твір В.А. Моцарта за допомогою унікальних музичних інструментів – джембе, ксилофона, гуїро, перкусії, дзвіночків, маракасів, чаймс-барів, трикутників та ін.; побували «на морі» почуттів та емоцій; насолоджувалися рухами власного тіла та ділились позитивними емоціями. Відтворювали не лише мелодії, але й дізнались про нові музичні інструменти.
На завершення учасниці заходу отримали подарунки від Інклюзивного Хабу.
Дякуємо Вікторія Колодяжна за атмосферність, заглиблення у світ музики та неймовірні емоції.
Дякуємо учасницям заходу за відкритість та готовність до спілкування.
Проєкт реалізується в межах Програми з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час» ГО «Ґендерний креативний простір» спільно з ГО «Фундацією прав людини» та фінансується Інститутом зовнішніх культурних зв’язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.