Інклюзивний ХАБ «Простір дії»
Зробимо Луцьк інклюзивним
Людям із порушенням зору
  • English
  • Ukrainian
Анонси

РІЗНІ-РІВНІ або що таке толерантність

Проєкт «Розробка та проведення інтерактивних Уроків толерантності із залученням дітей з інвалідністю для школярів міста Луцька та прилеглих ОТГ» отримав фінансування в рамках конкурсу соціальних проєктів Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. Його реалізує громадська організація «Інклюзивні студії» в партнерстві з Волинським національним університетом імені Лесі Українки.

Мета цих уроків – показати значимість толерантності під час взаємодії з іншими, учити розуміти і поважати один одного, удосконалювати вміння толерантного спілкування між однолітками.

У результаті реалізації проєкту 5 осіб з інвалідністю удосконалили свої навички комунікації та взаємодії та мали можливість проявити свої творчі здібності, 240 учнів стали безпосередніми учасниками уроків толерантності й дізналися про способи взаємодії з людьми з інвалідністю та їхні особливості, 10 студентів ВНУ імені Лесі Українки змогли спробувати себе у ролі волонтерів та застосували теоретичні знання у практичній діяльності, 10 вчителів загальноосвітніх шкіл міста отримали нові знання про інклюзивні практики засобами мистецтва, 5 викладачів ВНУ імені Лесі Українки долучилися до розробки методичних рекомендацій та апробували їх на Уроках. Було проведене анкетування учасників для моніторингу змін, які відбулися внаслідок проведення занять. Використовувалась інтерактивна шкала, коли діти самі вибирали місце на лінійці відповідно до свого розуміння толерантності, а потім пояснювали, чому саме вони там знаходяться. Методичні рекомендації для проведення уроків толерантності розміщені у вільному доступі на сайті «Простір дії», сторінках у соціальних мережах ГО «Інклюзивні студії», «Інклюзивний хаб у Луцьку». Створений просвітницький відеоролик розміщений на сайті ГО та партнера, сторінках соціальних мереж, сторінці Управління соціальних служб.

Цікавий досвід, тому що більшість учнів на початку Уроків толерантності не знали і не могли пояснити що таке толерантність і які риси характеру має толерантна людина. Для них було відкриттям те, що є діти з інвалідністю, і якою може бути така інвалідність. Як з ними можна спілкуватись і взаємодіяти. Спочатку ми опрацьовували теоретичні поняття через інтерактивні форми роботи – підбирали слова-характеристики для толерантної людини, малювали уявного друга з інвалідністю, пробували показати, як можна допомогти людині з різними формами інвалідності. Другим етапом були зустрічі з дітьми з інвалідністю в інклюзивному Хабі «Простір дії» Волинського національного університету імені Лесі Українки та спільна музична та художня діяльність. Про те як це все відбувалось – дивіться у ролику.

Поділитися: