Інклюзивний ХАБ «Простір дії»
Зробимо Луцьк інклюзивним
Людям із порушенням зору
  • English
  • Ukrainian
Анонси

Проєкт «ІНКЛЮЗИВНІ МИСТЕЦЬКІ ПРАКТИКИ»

У Луцьку стартував проект «Інклюзивні мистецькі практики», що його реалізовує громадська організація «Інклюзивні студії» за підтримки фонду БЕАР /The BEARR Trust та Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

У межах проекту передбачено серію інклюзивних музичних та театральних занять, де молоді люди з інвалідністю та без матимуть змогу одержати нові знання та навички, які вони зможуть застосувати, створюючи театральний інклюзивний перформанс, повідомляє пресслужба Фонду.

Для того, щоб учасники максимально занурилися у творчий процес, для них організують Мистецький табір для дітей/молодих людей з інвалідністю та без. Саме під час таборування буде створено перформанс та відбудеться його показ широкому загалу.

Як розповідає координаторка проекту, керівниця інклюзивного ХАБу «Простір дії» при ВНУ Вікторія Колодяжна, особливістю цього задуму є те, що діти між собою взаємодіють та відкриваються одне одному.

«Вони вчаться довіряти світу і одне одному. Вчаться дружити і взаємодіяти. І в процесі цієї взаємодії народжуються історії, якими вони хочуть поділитися, – пояснює вона. – Тема перформансу – історія мого міста. Хочемо, аби кожен учасник розповів, за що він любить своє місто, де йому комфортно і безпечно в цьому місті, яким він бачить це місто у майбутньому».

Допомагатимуть в організації табору досвідчені тренери з Луцька та Києва, психологи, арт-терапевти.

«Волонтери, які пройшли навчання в Школі волонтера, уже допомагають під час проведення занять. Особливо хочеться відзначити географію заявок учасників проекту – Луцьк, Рівне, Київ, Умань», – зауважує Вікторія Колодяжна.

Активності в рамках проекту сприятимуть рівному доступу реалізації культурних та освітніх прав осіб з інвалідністю, що дозволить урізноманітнити їх дозвілля; зміцнить родини, які опікуються особами з інвалідністю; приверне увагу суспільства до людей з інвалідністю та допоможе їх інтеграції у суспільство; сприятиме розвитку волонтерського руху у Луцьку.

«Дозвілля молоді з інвалідністю – це дуже велика проблема, адже в загальні табори таких людей не беруть, тому що це потребує додаткових спеціалістів та умов, – констатує Вікторія Колодяжна. – Тому ми створюємо альтернативу для таких діток, тому що вони влітку зайняті, мають нагоду розвиватися. І цей творчий табір саме для того, аби вони могли творити, розкривати свої таланти і реалізовувати власний потенціал».

«Інклюзивні мистецькі практики» – це не перший спільний проект Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» з громадською організацією «Інклюзивні студії».

«Наша співпраця видалась дуже тісною і плідною, коли минулоріч було спільно реалізовано два важливих проекти, які стосувалися інклюзивної освіти. І нам надзвичайно приємно бачити результати цієї співпраці: усміхнені і щасливі діти, незалежно від того, які особливості вони мають, – це завжди втіха і приємність, – каже голова правління Фонду Катерина Шкльода. – Рік тому ми відкрили у Волинському національному університеті інклюзивний ХАБ, у якому нині вирує життя, і несказанно з цього тішимося й намагаємося всіляко сприяти. А вже цьогоріч отримали фінансування на черговий проект, який будемо підтримувати і співфінансувати».

Поділитися: